قوانین

قوانین و مقررات چیست ؟

امروزه با رشد کسب و کار های اینترنتی و افزایش تنوع کسب و کارها شاهد هستیم ؛ بنابراین لازم است قبل از استفاده از خدمات و یا خرید از فروشگاه های آنلاین ، متن قوانین و مقررات درج شده در آن کسب و کار را به صورت کامل خوانده و بعد از آن تصمیم به خرید و یا استفاده از خدمات ایشان نماییم. چراکه با وجود قوانین ثابت در تجارت الکترونیک بعضا شاهد تناقض هایی با روند ارائه خدمات ویا شیوه فعالیت یک کسب و کار اینترنتی هستیم که این مسئله خود موجب به خطا افتادن مشتری و ضرر و زیان ایشان میشود. فروشگاه موبوکالا با ارائه تعاریف صحیح از تمامی قسمت ها و نیز شفاف سازی روند فعالیت خویش باعث عدم ایجاد اختلال در خرید و دریافت خدمات گردیده . امیدواریم شما با مطالعه دقیق این قوانین و رعایت تمامی اصول آن مارا در هرچه بهتر کردن خدمات یاری نمایید .

قوانین مرتبط با طرح ریجستری:

 • فعالسازی: در دستگاه های      آکبند خریداری شده ، شما باید مطابق دستور درج شده در کارت گارانتی ( سامانه      همتا ویا کد دستوری #7777* ) و با در اختیار داشتن کد فعالسازی 6 رقمی که      شرکت گارانتی کننده به شما ارائه می‌دهد، دستگاه را برای سیمکارت خود فعال      نمایید.
 • عمل نکردن کد فعالسازی در محصولات با گارانتی: همه محصولات ارائه شده موبوکالا با گارانتی شرکتی بوده و وظیه عملکرد صحیح کدفعالسازی تماما به عهده شرکت گارانتی کننده دستگاه است. و فروشگاه هیچ مسئولیتی در این باره ندارد.
  مطرح کردن این مشکل با شرکت گارانتی کننده که اطلاعات تماس ایشان روی کارت گارانتی درج شده بسیار سریعتر به نتیجه خواهید رسید.
 • مشاهده پیغام های خطای احتمالی: این مورد خارج از حیطه اختیارات موبوکالا بوده و با مراجعه به سایت همتا میتوانید مشکل خود را حل نمایید.

قوانین فروشگاه (نکاتی که باید بدانید)

 • ماده 1 (ثبت سفارش): ثبت سفارش بدون پرداخت در موبوکالا به منزله رزرو محصول بوده و به هیچ عنوان ثبت نهایی طلقی نخواهد شد. درصورتی که مشتری سفارش خودرا صرفا از طریق درگاه پرداخت اینترنتی، پرداخت نماید سفارش بصورت مستقیم به واحد فروش ارجاع داده شده و مراحل پردازش را طی خواهد کرد.
 • ماده 2 (تغییر قیمت پس از ثبت سفارش): در بسیاری موارد به دلیل اینکه موجود کردن همه محصولات سایت در انبار موبوکالا کاری بسیار دشوار و پرهزینه بوده و از توان مجموعه خارج است، محصولات صرفا بدون موجودی در انبار فقط قیمت‌گذاری می‌شوند تا بعد از ثبت سفارش برای مشتری با عاملیت خرید استعلام و تدارک دیده شود. به موجب این امر ممکن است فروشنده اصلی که مورد معامله موبوکالاست از فروش با قیمت قبلی ممانعت نموده و همین امر موجب تغییر ناگهانی قیمت محصول شود. بنابراین در بعضی موارد خاص ممکن است قیمت محصولات تغییر پیدا کند که این مسئله متعاقبا به مشتری اعلام و درصورت نیاز مبلغ پرداختی ایشان، عودت داده خواهد شد.
  تبصره 1 : محصولاتی که در فروشگاه موجود هستند یا به عبارتی در انبار موبوکالا موجودیت فیزیکی دارند از این قائده مستثنی بوده و در صورت تغییر قیمت بازار روز، با قیمت ثبت شده مشتری به ایشان تحویل خواهد گردید.
 • ماده 3 (ارائه اطلاعات صحیح): مشتریان موظف اند هنگام ثبت سفارش همه اطلاعات اعم از: اطلاعات هویتی ، شماره تلفن همراه و اطلاعات مربوط به ارسال کالا بصورت صحیح وارد نمایند؛ بدیهی است در صورت مغایر بودن اطلاعات ثبت شده با اطلاعات صحیح، از ارائه خدمات بعدی و تحویل مرسولات معذوریم. کاربران برای دریافت سفارشات خود باید به دفتر فروشگاه مراجعه کرده و با ارائه اطلاعات صحیح و امضای رسید دریافت محصول را دریافت نمایند. همه اطلاعات وارد شده باید به نام شخص خریدار باشد، لذا در صورت ورود اطلاعات مغایر با نام شخص خریدار، فروشگاه حق بلا اثر نمودن سفارش را دارد و مبلغ پرداختی مشتری ظرف مدت 24 الی 48 ساعت کاری به حسابی که پرداخت با آن انجام شده است عودت خواهد شد.
 • ماده 4 (پردازش سفارشات): همه سفارشات بدون استثناء در واحد فروش پردازش شده و حداقل 2 بار با شماره تلفن ثبت شده تماس گرفته خواهد شد؛ ارسال و تایید نهایی سفارشات مستلزم پاسخگویی به شماره تلفن ثبت شده و تایید تلفنی سفارش از جانب مشتری است. درصورتی که مشتری به هر دلیل از پاسخگویی به شماره تلفن اعلام شده ممانعت ورزید، سفارش ایشان کان لم یکن طلقی شده و مبلغ پرداختی ایشان نزد موبوکالا امانت خواهد بود و مطابق ضوابط به مشتری عودت خواهد شد.
 • ماده باید 5 (گارانتی و خرابی محصول): محصولات با گارانتی به هیچ عنوان مهلت تست و تعویض نداشته و برای هرگونه خرابی به شرکت ارائه دهنده خدمات گارانتی مراجعه نمایید. در مورد محصولات بدون گارانتی در بازه 7 روزه تست شما باید مراتب را سریعا به فروشگاه اعلام نمایید تا راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.
 • ماده 6 (ایام تعطیل): سفارشاتی که در ایام تعطیل ثبت می‌شوند، در روز کاری بعد از تعطیلات پردازش خواهند شد.

سیاست قیمت گذاری

مطمئنا سیاست قیمت گذاری یک فروشگاه اینترنتی مهمترین تصمیم برای افزایش فروش و رضایت مشتریان است؛ از این رو موبوکالا تصمیم برآن دارد تا با عرضه محصولات به قیمت کاملا منصفانه و به اصطلاح رقابتی، شرایط ویژه ای را برای فروش ایجاد نماید.

 • ماده 1: تغییر قیمت ها؛ به   دلیل وابسته بودن بازار موبایل به قیمت ارز و شرایط جوی کشور، قیمت همه محصولات در موبوکالا متغییر بوده و به نسبت قیمت روز بازار در ساعات معین      بروزرسانی خواهد شد.
 • ماده 2: همه محصولات موبوکالا با قیمت روز ارز و البته قیمت روز بازار در ساعات اولیه اعلام قیمت بروزرسانی خواهند شد.

عودت وجه

 • ماده 1 (عودت وجه سفارش): در صورت تایید شدن درخواست عودت وجه سفارش از جانب فروشگاه، این امر فقط با ارائه تصویر کارت ملی در کنار کارت بانکی پرداختی مشتری امکان پذیر است.
 • ماده 2 (عودت وجه دعاوی): برای جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی، درصورتی که یک سفارش 2 مدعی داشته باشد؛ عودت وجه فقط با دستور مقام قضایی امکان پذیر بوده و به هیچ عنوان به غیر از این حالت ممکن نیست.

مهلت تست 7 روزه

 • ماده 1 (محصولات بدون گارانتی): همه محصولات بدون گارانتی فروشگاه دارای 7 روز مهلت تست و تعویض هستند و در صورت وجود خرابی تعویض خواهند شد.
  تبصره 1: به دلیل بررسی ظاهری همه محصولات، شکستگی و ایرادات ظاهری شامل مهلت تست نشده و امکان مرجوع      کردن محصول وجود ندارد.
 • ماده 2 (محصولات باگارانتی): محصولات با گارانتی به هیچ عنوان شامل مهلت تست نشده و همه ایرادات ظاهری و کارخانه ای محصولات با شرکت گارانتی است.

مرجوع کردن کالا

 • ماده 1 (در بازه 7 روزه): ثبت درخواست مرجوع کردن کالا حتما باید در بازه 7 روز پس از دریافت ثبت شده باشد.
 • ماده 2 (مهلت بررسی مجموعه): پس از دریافت محصول در واحد پردازش نهایتا 48 ساعت زمان می‌برد تا محصول بررسی شده و نتیجه به مشتری اعلام گردد.
 • ماده 3 (هزنیه ارسال): تمامی هزینه های ارسال محصول مرجوعی به موبوکالا و بالعکس بر عهده مشتری بوده و باید پرداخت گردد؛ این درحالی است که محصولات دارای مشکل و خراب هزینه ارسالی را متوجه مشتری نکرده و به رایگان برای ایشان      ارسال میگردد.
 • ماده 4 (اقلام همراه): تمامی اقلام ارسالی توسط موبوکالا باید به شکل روز اولیه همراه محصول مورد مرجوعی برای ما ارسال گردد.
 • ماده 5 (بازگشت وجه): پس از  تایید واحد فنی ، مورد برای عودت وجه به حسابداری ارجاع خواهد شد و طی حواله بانکی در ساعات کاری انجام می‌گردد.

حریم خصوصی و حقوق مشتریان

همه اطلاعات دریافت شده از مشتری در تمام مراحل ثبت سفارش و پیگیری های پس از آن، نزد موبوکالا محفوظ بوده و به هیچ عنوان بدون دستور قضایی در اختیار شخص ثالثی قرار نخواهد گرفت. لازم به ذکر است که IP کاربر که درحال ثبت سفارش است در سیستم بصورت خودکار ذخیره شده و در مواقع لذوم مورد استفاده قرارخواهد گرفت. در قانون تجارت الکترونیک دریافت کدملی معتبر از مشتریان الزامی می‌باشد.

ضوابط ارسال کالا

 • ماده 1 (سلامت فیزیکی): همه مرسولات موبوکالا قبل از ارسال توسط واحد مربوطه بررسی شده و در سلامت فیزیکی کامل ارسال میگردند.
 • ماده 2 (بیمه): مرسولات پست و تیپاکس با حداکثر مبلغ درخواستی مشتری بیمه خواهندشد؛ هزینه بیمه مرسولات طبق تعرفه شرکت به عهده مشتری می‌باشد.
 • ماده 3 (احراز هویت): تحویل سفارش های پیک موتوری مشروط به دریافت کارت شناسایی معتبر و احرازهویت توسط مامور ارسال خواهد بود.